» » » URFF-039, SOTA CA-001

 
 
 
QRZ.pp.ua

UFF-радіоаматорська дипломна програма "Українська Флора Фауна"

URFF-039, SOTA CA-001

Автор: ut1ky опубліковано: 11-05-2015, 22:25, переглядів: 1 770

0
URFF-039, SOTA CA-001


9 травня 2015 року в складі команди рівненських мандрівників, провів гірську радіоекспедицію,метою якої було підкорити найвищу вершину України- гору Говерлу. (SOTA: CA -001)
Крім того вперше в історії затягнути з собою котроткохвильовий трансивер з обладнанням, та провести сеанси радіозв"язку на коротких хвилях з вершини Говерли.
Підняття було дуже не легким! тривало 6 годин! І це не дивно- адже з апаратури- тільки одни акамулятор від легкового авто важив досить пристойно! Хто ходив в гори - то зрозуміє - що винести автомобільну батарею на вершину Говерли підсилу тільки безумцям...

І так що ж ми несли на вершину:

1. комплект YAESU FT 100D+MFJ 949+ АФС
2. акумуляторна батарея від авто 60 А
3. рибна вудочка 9 метрова.
4. фотоапарат CANON POWER SHOT SX120 IS

Хочу акцентувати - що все це по черзі разом піднімали 4 мужики!!!! Три з них колишні професійні військові, учасники бойових дій в Афганістані, Лівані, Косово.
Без такої зв"язки я ніколи не виніс би все це залізо на вершину Говерли! Але слово команда, я в свому житті вивчив- адже тільки згуртованій команді під силу здолати всі труднощі!!!
З двох стежок маршруту на Говерлу - ми чомусь вибрали коротшу- але цей вибір обійшовся нам в 6 годин підйому!!!
Скажу вам чесно за 200 метрів до вершини хлопці забрали у мене все що я ніс- а я вже "рачки" на чотирьох ліз до тої вершини зціпивши зуби.
Я зустрічав на маршруті людей, котрі просто не витримали та повернулися назад вниз.
І я не дивуюсь- бо сам з своєю надлишковою вагою в 120 кг надзвичайно тяжко піднімався. Чим ближче лишався шлях до вершини тим тяжче було "гребти", відчувалось розріджене повітря та задишка.
Але і от настав час істини!! Я на Говерлі!!!! Відчуття незвичайне!! Вершина взята!!
Хоча в моєму житті я мав ряд сходжень в Антарктиді та в Криму. Теперішнє сходження стало у мене п"ятим в "колекції" підкорених гір!

ОК! Вернемося до радіо.
Провівши обстеження та огляд навколишнього світу, котрий приляє до Говерли, швиденько прикинув місце де можна розбити своє робоче місце.
Вибрав чисту від снігу полячнку, біля якої був кам"яний стовп, до якого я прив"язав 9 метрову вудку в якості щогли для 14 МГц.
Підключив японську FT сотку-радіо оживилося!! Вистроїв передачу- все пішло як завжди чудово! КСВ лишилося 1 !! Все в нормі.
Пробую в телеграфі. Поки ніхто не відповідає- переходжу в телефон. 14280 стаю на загальний! З першого заходу покликав поляк, котрий з SV9 працював церез дріб!
Дає 59! Це вже зрадувало. Ну а потім пішли зв"язки як по маслу.
Згодом група туристів з Калуша підійшли подивитися - що ж такого ми робимо???
Провів короткий лікбез для молоді.
Потім продемонстрував їм зв"язок з бельгійцем -ERIC ON7UN. Студенти попросили йому передати вітання в радіоефірі. Я запитав його згоди- про що він дав добро. Нажав тангенту - і всі хто ще підійшов до нас в коло дружньо заспівали Гімн України в ефір!!! на 14280 Мгц на вершині гори Говерла прозвучав наш Гімн- і це було надзвичайно приємно - адже наш Український Гімн почули всі ті, хто очіікував черги на проведення зв"язку з нами.
Протягом доброї години в радіоефірі звучав наш експедиційний позивний EM7KAA/p.
Викроєний час на роботу в радіоаматорському ефірі швидко пролетів. Треба вже збиратися,.адже нас чекало не набагато легше чим підйом- повернення вниз на базу.
Спуск нам обійшовся в 3 години. Не обійшлося без курйозів. На півдорозі вниз в рюкзаку, в котрому несли акамулятор- порвалися шлейки. Перемістили в другий рюкзак- сталося теж саме.
Коли дійшли в ліс- там знайшли потужний кругляк і прикріпили акамулятор до палки - несли його як мисливці здобуту здобич.
За проведену в ефірі годину на Говерлі вперше в історії проведено понад 50 зв"язків на 20 метрах.
Проведені EM7KAA/p радіозв"язки Зараховуються на слідуючі програми:

1. г. Говерла SOTA: CA-001
2 .Карпатський національний природний парк UFF: URFF-039

Дана експедиція була присвячена дню Перемоги , в пам"ять про тих, хто не повернувся живим з війни 1939-1945 років,в пам"ять за кожним,хто боровся з нацизмом, вшанування тих, хто пройшов палаючі стежки Другої світової війни, тих хто в умовах радянського тоталітаризму маючи в серці національну ідею, зумів довести, що українці сильна нація, яка вистоїть перед будь-якими випробуваннями, тих, хто нині боронить нашу свободу та незалежність!

Пам"ятаємо! Перемагаємо!

Слава Україні! Героям Слава!

Фотоальбом URFF-039

Павло Тарасович UT1KY

Експедиція EM7KAA/p Говерла 2015.


Категорія: Звіти / Звіти за 2015

  • 0

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як гість.
Рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм іменем.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.


Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl та Enter. Дякуємо за допомогу.