Увійти    Реєстрація
Авторизація
» » » Унікальний та цікавий природний заповідник URFF-065
Навігація
Новини партнерів

EN100LT - 100 лет Харьковскому ТЮЗу

ДИПЛОМ "100 лет Харьковскому театру для детей и юношества" Диплом выдается за связи с юбилейной станцией EN100LT и радиолюбителями Харьковской и Львовской областей .Для получения диплома необходимо ...

В ефірі EM7U з UWFF-581

З 11 по 21 червня 2020 року Сергій UR7UT буде працювати в 11-их днях активності World Castles Weekend (WCW-2020) позивним EM7U - 11-15.06.2020 WCA & UCFA pedition to Bukrinskiy platsdarm. WCA: ...

В ефірі EM5C з UR-00329

  11-13 червня 2020 року в рамках дипломної програми WCA запланована експедиція радіоаматорів м.Умань в Василіанський монастир. З території монастиря працюватиме колективна радіостанція зі ...

ЛОЗОВА-150

Дні активності з нагоди 150-річчя заснування м. Лозова Харківської обл. Місто Лозова було засноване в 1869 році як пристанційне селище у зв'язку з будівництвом Курсько-Харківсько-Азовської залізниці. ...

UR7GO нуждается в помощи

Всем GE! Наш активный контестмен и постоянный участник в Команде EM5HQ Александр UR7GO нуждается в нашей поддержке и помощи. В 2013 году ему пришлось перенести две серьезные онко операции. Тогда его ...

За Вас, за нас, и за МАРРАД

  Согласно плана мероприятий радиоклуба «МАРРАД» г.Мариуполь, 10 -11 сентября 2019 года, на берегу Азовского моря, на базе отдыха «Романтик» в п. Мелекино будет проходить двенадцатый фестиваль ...

EM7EFF/p с UTFF-706 «Арабатская стрелка»

22-31 августа Анатолий UR7EY был активен с референции UTFF-706 «Арабатская стрелка». URDA: HE-10, LOC: KN75KW Работа велась позывным EM7EFF/p в «отпускном стиле». Трансивер: TS-590SG. Антенны: ...

Кубок комітету УКХ ЛРУ

  Уважаемые УКВ-контестмены!   Напоминаем, что 7-8 сентября 2019г. и 5-6 октября 2019г. традиционно проводятся соответственно  Первый (144) и Второй (432 и выше) туры Кубка. Положение см. по ...

Нові референції UFF

Додано нові референції: UXFF-468 Дендропарк "Асканія-Нова" (в межах Національного біосферного заповідника "Асканія-Нова") UUFF-067 Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця" ...

"Гетьманська столиця" UUFF-067 (NEWONE)!

З 6 по 8 вересня експедиція у складі UT8RN, UR5ROY, UZ0RZ, UX1RX, UT3RN, та UT2RF буде працювати спеціальним позивним EN5RGS на всіх діапазонах та всіма видами модуляції з Національного ...
Популярні новини
Теги
QRZ.pp.ua
Унікальний та цікавий природний заповідник URFF-065Відповідно до законодавства, природний заповідник – цетериторія з найбільш суворим режимом охорони природи.
Основні функції таких установ – збереження дикої природи з мінімальним втручанням людини та проведення наукових досліджень.
Всього в Україні нараховується 19 природних заповідників, з яких 4 – охороняють природу Полісся.

Древлянський природний заповідник – природоохоронна територія в межах Народицького району Житомирської області.
Древлянський є унікальним серед них, оскільки його територія досить активно використовувалась в минулому. І тільки сильне радіаційне забруднення зробило подальше господарювання неможливим та дало природі гарний шанс на відновлення.
На відміну від національних парків, у природних заповідниках заборонені не тільки рубки, але й масовий туризм – дозволяються лише екологічні екскурсії по чітко визначених еко стежках.
Проте, як це часто зустрічається в Україні, буква закону та реальність сильно відрізняються.
Так, до утвореного заповідника початково були включені і автомобільні дороги, і цілі села, в яких проживає не менше сотні людей – території, на яких неможливо, і навіть без глуздо, повністю забороняти господарювання. Але "на папері" – це все булла повністю виселена територія. Для часткового виправлення ситуації, рішеннями місцевої влади межі заповідника одразу були скориговані, зі збереженням його площі.

Карта забруднення території Древлянського заповідника Цезієм-137.
Щільність більше 5Ki/км2 означає зону гарантованого (добровільного) відселення, понад 15 – безумовного відселення

Основна цінність заповідника – тисячі гектарів не рубаних з моменту Чорнобильської аварії лісів, в яких можна відслідковувати природні процеси не гірше, а іноді й краще, ніж у ЧЗВ.
Бо тут, навідміну від Чорнобиля, не проводились комерційні рубки. Тому в Древлянському проживають і рись, і вовк, і лось – загалом, тут зафіксовано 516 видів фауни та 973 видів флори.
Також тут не відбулось суцільного всихання та зникнення лісу внаслідок поширення шкідників та хвороб, яким завжди лякають природоохоронців лісники. Що в черговий раз підтверджує тезу про можливість природи до самовідновлення та саморегуляції.
Станом на 2020 рік, самосели залишились тільки деякі села, розташовані вздовж основної траси з Базару до Народичів. В усіх "лісових" селах останні місцеві мешканці померли декілька років тому.
Проте очікувати побачити у селах Малі Міньки чи Малі Кліщі законсервовані з 1986 року споруди не варто – всі вони розграбовані мародерами. Винесений шифер, цегла, метал – все що можна продати.
Не завадили цьому навіть два постиполіції, які, в теорії, контролюють в’їзд у відселену частин узони, і повз які проїхати вантажівки мародерів не могли.
Найбільшою цінністю заповідника є люди. Які отримуючи віддержави мізерні зарплати і працюючи в надзвичайно небезпечних з радіаційної точки зори умовах, охороняють природу, захищаючи заповідник відбраконьєрів і "чорнихлісорубів" та проводять наукові дослідження.
Майже в кожному закинутому селі заповідник має свій "опорний пункт" – збережену сільську хату, в яких чергують позмінно інспектори – бо бажаючих незаконно полювати на забороненій території вдосталь.
При цьому, з виділеної державою техніки у заповідника є лише один (!) куплений у 2019 році "Дастер" та офіційно списана наскрізь іржава "Нива". І тому патрулювання доводиться здійснюватитакож на особистому транспорті.

Пожежі та проблеми заповідника
Спокійне життя Древлянського заповідника завершилось у 2020 році, коли його територію охопили пожежі.
Надзвичайна суха погода та сильний вітер, разом із традиційною звичкою випалювати траву, призвели до виникнення та швидкого поширення пожежі.
Незважаючи на всі зусилля повністю зупинити її не вдалось – по не типово сухій, як на весну, заплаві річки Уж пожежа перейшла далі, в межі Чорнобильської зони відчуження.
Вигоріло понад 6 тисяч гектарів територіїзаповідника, утому числі найбільш радіоактивно забруднені ділянки.
Шкоду людям ніхто не рахував – хоча без перечно під час гасіння всі пожежники та лісівники отримали свою частку радіації.

Найбільшпошкоджена вогнем територія (шар на основі даних супутникового знімка за літо 2020 року) та меж іДревлянського природного заповідника

За даними супутникового моніторингу, можна легко відстежити динаміку пожежі.
З моменту її виникнення до моменту переходу пожежі на територію ЧЗВ минула майже доба. Можливо, якби на гасіння пожежі в Древлянському заповіднику були б відразу кинуті всі можливі сили, в тому числі й з Чорнобиля – то масштабної пожежі в ЧЗВ, яку потім гасили всією Україною, можна було б уникнути.
Проте, ризик виникнення пожеж в майбутньому нікуди не зник.

В період 28-29 серпня 2021 року коллективом ГО «Радіоклуб Полісся» була організована радіоаматорська експедиція для проведення радіоаматорських зв’язків на коротких хвилях згідно всесвітньої екологічної радіоаматорської програми «Світова Флора та Фауна» (World Flora Fauna), а також програми URFF “Україна Флора Фауна”.
Програма URFF “Україна Флора Фауна” – Всеукраїнська радіоаматорська природнича програма, створена за сприяння Асоціації природоохоронних територій України та Українського товариства охорони природи 21 січня 2016 року.
Вона ввібрала в себе найкращий багаторічний досвід радіоаматорів України, що подорожуючи встановлювали радіозв’язки з природоохоронних територій України та привертали увагу до важливості захисту природи, флори та фауни.
Основна ціль програми, сприяти легальній діяльності радіоаматорів України та інших держав на природоохоронних територіях України, а також забезпечити серед них інформованість, природоохоронне виховання та сприяння розвитку національного та міжнародного співробітництва для підняття престижу та підвищення потенціалу природно-заповідного фонду України його охорону та збереження.

В період експедиції було проведенно зв’язки на коротких хвилях з більш як семи десятками країн на різних аматорських діапазонах, різними видами зв’язку.
Учасниками експедиції стали UT3XT UT1XX UT1XU UR5XBA та гість нашого колективу UT3GF.

Також в період перебування на території заповідника наш колектив ознайомився з роботою природо охоронців. Працівники заповідника «Древлянський» провели цікаву екскурсію територією заповідника, показавши цікаві місця і неймовірну природу Народицького полісся.
В процесі спілкування ми дізнались багато цікавого про флору та фауну заповідника, особливості роботи на забруднених територіях, проблеми заповідника.
Як радіоаматорів нас надзвичайно вразило те, що у працівників заповідника відсутній оперативний зв'язок в умовах надзвичайно поганого покриття стільникового зв’язку!
Під словом відсутній, слід розуміти повну відсутність радіостанцій, антен, як стаціонарних так і портативних.

За словами Миколи Шелюка, в.о. директора заповідника, чимало шкоди заповіднику завдають браконьєри, які полюють оленів, лосів, кіз: «Браконьєри» зараз дуже добре озброїлися. Вони приїздять на позашляховиках, мають карабіни з глушниками, тепловізори, прилади нічногобачення. Охорони у нас вистачає, але немаєзасобів для боротьби з браконьєрами. Маємо лише 2 легковіа втомобілі «Калинка» та «Duster», та й без приладів нічного бачення дужеважко. Дошкуляють і ті, хто електровудками ловлятьрибу у водоймах заповідника».
Також, найбільша біда зараз – це пожежі. Так упродовж березня – першої половини квітня на території заповідника вони виникали 14 разів. Майже всі вдавалося вчасно ліквідувати, і вогонь не проходив більше 1 га території.
Без оперативного зв'язку в умовах відсутності стльникового покриття робота працівників стає не тільки складною а і небезпечною!
Оперативне інформування про пожежі а також незаконної діяльності «Браконьерів» значно допомогло б природоохоронцям виконувати свої завдання. Також оперативний зв'язок допоможе не тільки інформувати, а і ефективно діяти в надзвичайних умовах таких, як пожежі, повені, поранення працівників, травмування. Він допоможе проінформувати та викликати на місце події ДСНС, поліцію, швидку допомогу.
Нажаль, фінансування на це не передбачено!
Тому я звертаюсь до всіх радіоаматорів про допомогу працівникам заповідника Древлянський. Необхідні радіостанції та антени діапазону 2 метра(137-174Мгц). Можливо у когось є канальні радостанції такі як Icom, Motorolla, Kenwood. Як і базові(автомобільні) так і портативні.
Допоможемо нашим природоохоронцям!
Всі хто може чим допомогти, прохання зв’язатись зі мною через email


Автор: UT7AT Дата: 13-09-2021, 12:32 Переглядів: 876
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.