Увійти    Реєстрація
Авторизація
Навігація
Новини партнерів

EN100LT - 100 лет Харьковскому ТЮЗу

ДИПЛОМ "100 лет Харьковскому театру для детей и юношества" Диплом выдается за связи с юбилейной станцией EN100LT и радиолюбителями Харьковской и Львовской областей .Для получения диплома необходимо ...

В ефірі EM7U з UWFF-581

З 11 по 21 червня 2020 року Сергій UR7UT буде працювати в 11-их днях активності World Castles Weekend (WCW-2020) позивним EM7U - 11-15.06.2020 WCA & UCFA pedition to Bukrinskiy platsdarm. WCA: ...

В ефірі EM5C з UR-00329

  11-13 червня 2020 року в рамках дипломної програми WCA запланована експедиція радіоаматорів м.Умань в Василіанський монастир. З території монастиря працюватиме колективна радіостанція зі ...

ЛОЗОВА-150

Дні активності з нагоди 150-річчя заснування м. Лозова Харківської обл. Місто Лозова було засноване в 1869 році як пристанційне селище у зв'язку з будівництвом Курсько-Харківсько-Азовської залізниці. ...

UR7GO нуждается в помощи

Всем GE! Наш активный контестмен и постоянный участник в Команде EM5HQ Александр UR7GO нуждается в нашей поддержке и помощи. В 2013 году ему пришлось перенести две серьезные онко операции. Тогда его ...

За Вас, за нас, и за МАРРАД

  Согласно плана мероприятий радиоклуба «МАРРАД» г.Мариуполь, 10 -11 сентября 2019 года, на берегу Азовского моря, на базе отдыха «Романтик» в п. Мелекино будет проходить двенадцатый фестиваль ...

EM7EFF/p с UTFF-706 «Арабатская стрелка»

22-31 августа Анатолий UR7EY был активен с референции UTFF-706 «Арабатская стрелка». URDA: HE-10, LOC: KN75KW Работа велась позывным EM7EFF/p в «отпускном стиле». Трансивер: TS-590SG. Антенны: ...

Кубок комітету УКХ ЛРУ

  Уважаемые УКВ-контестмены!   Напоминаем, что 7-8 сентября 2019г. и 5-6 октября 2019г. традиционно проводятся соответственно  Первый (144) и Второй (432 и выше) туры Кубка. Положение см. по ...

Нові референції UFF

Додано нові референції: UXFF-468 Дендропарк "Асканія-Нова" (в межах Національного біосферного заповідника "Асканія-Нова") UUFF-067 Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця" ...

"Гетьманська столиця" UUFF-067 (NEWONE)!

З 6 по 8 вересня експедиція у складі UT8RN, UR5ROY, UZ0RZ, UX1RX, UT3RN, та UT2RF буде працювати спеціальним позивним EN5RGS на всіх діапазонах та всіма видами модуляції з Національного ...
Популярні новини
Теги
QRZ.pp.ua
EM25S з URFF-032

EM25S з URFF-032

Проведення червневої радіоекспедиції у Галицький національний природній парк (URFF-032) для колективу радіоклубу UR4SYM стало вже традиційним. Разом з активацією референції на КХ, команда зазвичай приймає участь в "IARU Reg.1 50 MHz June Contest", а також у "Кубку комітету УКХ ЛРУ 50 МГц", які проводяться у третій вікенд червня.
Галицький національний природній парк розташований в межах Галицького району Івано-Франківської області та об'єднує унікальні лісові, лучно-степові та водно-болотні комплекси і об'єкти, які мають особливу природоохоронну, наукову, історико-культурну, оздоровчу, освітню та естетичну цінності. На території парку розташований національний заповідник "Давній Галич", у який входять декілька історичних музеїв.

Місцем проведення експедиції став музей історії давнього Галича, розташований за 20 км від обласного центру у с. Крилос. В експозиції музею представлена історико-культурна спадщина давнього міста, археологічні та архітектурні знахідки минулого, які засвідчують, що Галич-Крилос свого часу був потужним державним та релігійним центром, столицею могутньої Галицько-Волинської держави.

Завдяки підтримці Адміністрації заповідника та музею є можливість розгорнути робочу позицію на його території, а також використовувати для живлення апаратури мережу промислового освітлення. Крім того, музей має цілодобову охорону, у його стінах можна врятуватись від негоди. На території знаходиться високий рукотворний оборонний вал, з якого відкривається чудовий краєвид до самого Синьогірського хребта Карпат та є можливість розмістити намети й антени (310 м. над рівнем моря). Все це, а також зручне транспортне сполучення (20 хв. їзди від Івано-Франківська) та чистий ефір робить даний QTH надзвичайно привабливим для літнього радіовідпочинку.

Виїзд заплановано на п'ятницю, 17 червня після обіду. Підготовка потребувала небагато зусиль, оскільки все основне обладнання чекало ще від минулорічної експедиції. Проте, через різні домашні справи виїзд затримався. В Крилос ми з Богданом, UR5SMS, дістались лише після 20 години місцевого часу. До заходу сонця часу залишалось небагато, тож ми вирішили встановити лише щоглу з антеною DELTA на 80м і намет з КХ обладнанням, щоб розпочати роботу з активації заповідика. Розгортання робочого місця на 50 МГц перенесли на ранок наступного дня, коли приїдуть інші учасники експедиції та буде допомога з встановленням громіздкої антени. До того ж здійнявся сильний вітер, на вечірньому горизонті з'явились чорні дощові хмари.
Від приміщення музею до оборонного валу ми швидко натягнули електричний кабель та взялись за встановлення КХ антени. Робоче місце обладнували при світлі ліхтариків. Ближче до опівночі з намету вже лунали голоси діапазону 40м. Ефір був кришталево чистий як подарунок для міських радіоаматорів, винагорода за виконану роботу.

Працюємо спеціальним позивним - EM25S, отриманим з метою відзначення 25-ї річниці незалежності України. З початком перших QSO готуємо вечерю, експериментуємо з нічною фотозйомкою. Експедиція оголошується відкритою!
За вечерею працюємо в ефірі на діапазонах 40м і 80м SSB. Pвих=100 Вт. Антенний тюнер трансівера FT-950 справляється з настройкою Дельти випадкової форми на більшості діапазонів. Кореспонденти проявляють зацікавленість щодо спецпозивного. На загальний виклик підходить Аркадій, UR5NJW - постійний кореспондент наших експедицій. Інформуємо його про умови роботи, обмінюємось теплими вітаннями. В ефірі все більше грозових розрядів, розбирати сигнали радіостанцій стає дедалі важче. Гроза десь поруч. Далеко за північ завершуємо роботу, йдемо відпочивати. Попереду насичений подіями день. Ночуємо в 4-місному наметі з апаратурою. Ніч тепла й суха.

Субота, 18 червня, 07:00 URT. Сонце впевнено зайняло намет, добряче припікаючи своїм промінням. Очікуємо прибуття інших учасників експедиції - вихованців колективів UR4SWF, української гімназії №1 та UR4SYM, ЗОШ №24, м. Івано-Франківська. Телефонує Сергій, UT2GA. Дізнавшись про експедицію, просить провести QSO в PSK для "цифрового" диплому. Через декілька зв'язків на CQ вдається провести зв'язок й з ним, незважаючи на "мертву зону" в діапазоні 14 МГц. На частоті Pile Up. Продовжємо працювати в BPSK-63.

За півгодини передаю робоче місце Богданові, UR5SMS, йду зустрічати групу юних радіооператорів, які приїхали в Крилос під керівництвом XYL Любові, UR5SLW. Настрій у дітей святковий, з нетерпінням чекають на перші QSO у польових умовах. Незабаром під'їхав й Андрій, UW8SM, привіз кабель живлення для трансівера TS-570D.

Після ознайомлення з розташуванням, готуємось до розгортання обладнання на 50 МГц. Хлопці з великим захопленням взялись допомагати встановлювати антену. Діти з нетерпінням чекають на роботу в ефірі, "записуються" в чергу. Підключаємо апаратуру другого робочого місця. На 50 МГц використовуємо 6 елементну антену YU7EF на мачті, висотою 8 м, трансівер YAESU FT-950; для роботи на КХ - антена Delta 80 м, TRX KENWOOD TS-570D. Програмне забезпечення: для проведення експедиційних зв'язків - UR5EQF-LOG, для роботи в змаганнях - N1MM Logger+.

Першим працює Павло Худяков. Він швидко адаптується до незвичного позивного й умов роботи та вправно проводить зв'язки в PSK і SSB режимах. Павло разом із сестрою Поліною успішно склали іспит за програмою радіооператорів 3-ї категорії і незабаром будуть мати власні позивні. Одночасно з другого робочого місця на 50 МГц активно працює Андрій. Використовуючи спорадичне проходження, йому вдається провести понад сотню QSO з радіостанціями Європи. Нарешті черга працювати Михайлові Куриліву. Михайло теж старається. До колективу шкільної радіостанції він долучився зовсім недавно, у першу чергу через радіоконструювання, але робота в ефірі йому теж прийшлася до душі. На рахунку Михайла вже кілька десятків радіозв'язків, є перший радіоаматорський диплом. З допомогою старших учасників експедиції, проводить свої перші QSO з іноземними операторами на англійській мові. Далі - черга дівчат. За мікрофоном Вікторія Кузьменко. Відвідуючи заняття у колективі шкільної радіостанції Вікторія вже має й перемоги у юнацьких змаганнях, й аматорські дипломи, й власний позивний - UR5SLZ. Поліна Худякова, наймолодший учасник, впевнено проводить зв'язки з вітчизняними та іноземними кореспондентами, не відстає в роботі на загальний виклик й Анастасія Гладенко. Завдяки наполегливій роботі юних радіооператорів апаратний журнал експедиції поповнюється більш, ніж сотнею QSO.

Допомагають дітям досвідчені колеги Андрій, UW8SM, Богдан, UR5SMS, та Любов, UR5SLW. В перерві між роботою - прогулянки на території музею, відпочинок, фотосесії. Готуємо польовий обід.
В гості завітав Любомир, UR5SDU.
Підходить час початку "IARU 50 MHz Contest". Швидко готую апаратуру, програмне забезпечення.
Почались змагання. Працюємо позивним UT1S. Проходження ще тримається добре. Проводжу, крім локальних, звязки з F, OZ, 9H, I. Передаю робоче місце Андрію, UW8SM. Фотографуємось на пам'ять з дитячою командою, робимо прогулянку до "княжої криниці". День підходить до завершення, пора їм повертатись додому.

Провівши юних експедиціонерів на автобус, повертаюсь на позицію. Андрій провів вже кілька десятків QSO. Проходження мінливе. Періодично станції в ефірі зникають. Любомир, UR5SDU, побажавши успіху, покидає QTH.
За кілька годин "спорадік" переміщується північніше, переважають зв'язки з OH, LA, SM, LY. Перша сотня в журналі з'являється через 6 годин. Не відриваючись від роботи, вечеряємо. Надвечір псується погода, здіймається вітер. Проте дощові хмари проходять повз нас, визирнув повний місяць.
Близько опівночі нас викликає S01WS, дає номер 001. Не віримо такому QSO, можливо це чийсь жарт? Темп роботи тримається добрий. Після 2-ї ночі кількість кореспондентів різко зменшується. Чи то закінчилось проходження, чи то оператори пішли відпочивати? Вирішуємо відпочити й ми. Намет, заготований для спання не розкладаємо. Ніч тепла, ночую в спальному мішку під відкритим небом.
Ранкове проходження приносить зв'язки зі Сходу: US8ZAL, UY1HY, UY5UZ, UW4U (протягом 2 годин). Знову припікає ранкове сонце. День обіцяє бути не менш спекотним, ніж попередній. Снідаємо. Перед 8 годиною Богдан працює СПС на частоті "круглого столу" Івано-Франківської області. Підходять місцеві кореспонденти. Всі чують на 59+. Вирішуємо прийняти участь у "круглому столі".
Близько 9-ї, на 50МГц, проводимо QSO з 9K2NO та A45XR. Знову з'явилось проходження! Основну масу зв'язків проводимо з G, F, I.
На позицію завітав Віталій, UW4SU. Незмінний учасник попередніх експедицій, у цьому році не зміг до нас приєднатись через обставини.
До завершення змагань проходження трималось добрим, та погіршилось лише в останню годину. Працюємо з кореспондентами з Великої Британії, Скандинавії, Італії, Швейцарії, Франції, та ін., в основному SSB. Сигнали станцій періодично то зникають, то з'являються. Тримається непоганий темп. До кінця змагань проводимо 381 зв'язок - на півсотні більше, ніж у минулому році.

Починаємо згортати позицію, робимо фото на пам'ять. В телефонній розмові з Дмитром, UZ5DX, обмінюємось враженнями від тесту й результатами роботи, дізнаємось, що нас викликали K1TOL та VE1PZ, але, на жаль, перешкоди від ТV 1 каналу з північного напрямку завадили провести QSO.
Через дві години все майно експедиції завантажено в VW Caddy, ще через півгодини ми у Франківську. Експедицію завершено успішно!
Результати експедиції:
- 381 QSO UT1S в IARU R1 50 MHz June Contest;
- 676 QSO EM25S активація референції URFF-032;
- QSO зараховуються також на програми URDA IF-06 та "Замки України" WCA UR-00030 (IF-0001);
- сонячні опіки ;))
- маса задоволення!
Всього 1057 QSO.
Від клубу радіоаматорів "Прикарпаття" у змаганнях приймали участь UT1S, UV1S, UW1S, UT2SW, UR7SB.


Автор: UT7AT Дата: 29-06-2016, 12:49 Переглядів: 2 034
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.